Dom Blanka 41

Dom Blanka 41 je pre milovníkov moderných stavieb, ktorí však radi nadväzujú na pôvodné tvary domov.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

Blanka 41 je splynutie moderného s konzervatívnym. Hlavná hmota domu je archetypálneho vzhľadu, drží si štandardný sklon strechy a čiastočnú pravidelnosť rozmiestnenia okien. Vďaka tomuto základu ponúka veľmi širokú možnosť umiestnenia. Do už zmienenej konzervatívnej a až základnej hmoty sa však nabúravajú nové výrazné moderné kvádre, ktoré dom významným spôsobom otvárajú a vzhľadovo prebúdzajú. Najväčší kváder je zaseknutý do priestoru jedálne a hlavnej spálne.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

Rohové otvorenie týchto zásadných miestností v dome dáva naozaj silné pocity voľnosti, bez uzatvárania sa pred okolím. Výhľad sa tu stáva zásadným a najlepším prvkom interiéru. V rovnakom duchu je vytvorený aj obývací priestor, kde výhľad môže veľmi jednoducho prevziať často dominantnú funkciu televízora v miestnosti. Menšie kvádre zaseknuté do strechy pripomínajú dobre známe vikiere, ich veľkosť a umiestnenie však ponúkajú omnoho viac ako iba výhľad malým okienkom von. V mieste týchto okien vzniká útulné posedenie pri okne s knihou, tabletom alebo hlavou plnou myšlienok. Toto posedenie sa zámerne dá nájsť vo všetkých troch izbách na poschodí a tak nebude nikomu z obyvateľov odopreté.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

Pôdorysné rozloženie je pripravené i pre veľmi náročných obyvateľov a ponúka všetko potrebné. Hlavný priestor prízemia sa rozpína cez významnú časť domu a nájdeme tu jedáleň, kuchyňu a obývaciu izbu. Všetky časti opticky oddelené, napriek tomu vo vzájomnom kontakte. Technické a prevádzkové zázemie domu je samozrejmosťou a k nemu sa ešte zmestila pracovňa, vhodná aj ako izba pre hostí. V podkroví domu sa veľmi pohodlne ubytujú 4 členovia rodiny. Aj napriek tomu rodičom vďaka vlastnej šatni a druhej kúpeľni zostane veľká miera vlastného súkromia.

Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41 Dom Blanka 41

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 25.3.2019 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-jar-2019/dom-blanka-41/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.