Dom Kristína 12B

Zub času je neúprosný činiteľ, ktorý nás neustále núti napredovať a zlepšovať sa, tak aby sme vedeli odolať jeho novým výzvam. Toto jednoduché pravidlo platí aj pre naše projekty. Jedným takým je dom Kristýna 12. Ten si vďaka svojej obľube u zákazníkov vyslúžil inovovanie v podobe domu Kristýna 12B, ktorý je pripravený splniť Vaše najprísnejšie nároky na bývanie pri zachovaní nízkych nákladov na výstavbu a prevádzku.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Tento príjemne jednoduchý bungalov, Kristýna 12B, s pôdorysom 12,4m x 8,3m, valbovou strechou, dispozíciou 4+kk a úžitkovou plochou 94,6m2, prináša veľkorysé bývanie pre 3 až 4 člennú rodinu.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Základom dispozície sú komunikačné priestory umiestnené na osi domu do tvaru kríža. Sú nimi chodba spojujúca všetky miestnosti domu a oproti sebe umiestnené zádverie a technická miestnosť, ktoré umožňujú priechod cez dom priamo na pozemok. Takéto riešenie umožňuje jednoduchý pohyb po dome, člení dispozíciu do funkčných celkov a zároveň nekladie prehnané priestorové nároky na komunikačné priestory. Obytné miestnosti sú rozdelené podľa účelu na denné a nočné priestory.

Dom Kristína 12B

Dennú časť tvorí obytná miestnosť s jedálňou spojená s kuchyňou do jedného priestranného celku, kde môžete užívať spoločné chvíle s rodinou ale aj s početnou návštevou. Tieto priestory sú orientované pozdĺž kratšej strany domu na jeho východnej strane. Spojenie obývacej miestnosti a pozemku je zabezpečené francúzskymi dvoj oknami orientovanými na juh a východ. Osvetlenie kuchynskej linky zabezpečí okno nad ňou.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Nočnú časť tvoria dve detské izby a spálňa, ktorá je v mene akustického komfortu oddelená od detských izieb technickou miestnosťou. Všetky miestnosti určené osobnému životu členov rodiny sú priestranné, presvetlené a spojené so záhradou. Neoddeliteľnou súčasťou domu je aj priestranná kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom a samostatné WC.

Dom Kristína 12B

Dizajn domu vychádza z osvedčených postupov, ktoré kombinuje s kvalitnými materiálmi a proporčným členením fasády. Práve kombinácia materiálov spolu s rozmiestnením presklení prepožičiava domu jeho originálnu tvár. Jednoduchá hmota je rozdelená obkladom z travertínu tak aby na nej vynikol rytmus okien, ktorý už z exteriéru napovedá, čo sa nachádza v interiéri. Biela časť domu ohraničuje detské izby, ostatné priestory patria rodičom a spoločnému životu rodiny. Kompozíciu fasád dopĺňa obklad zo štiepaného kameňa, ktorý oživuje a dopĺňa dizajn domu.

Dom Kristína 12B Dom Kristína 12B

Príjemný vzhľad, jednoduchý ale funkčný interiér. To sú ingrediencie, ktoré robia z tohto domu dobré spoločníka pre život.

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 25.3.2019 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-jar-2019/dom-kristina-12b/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.