marec
2021

Dom Dominik 46

Stále častejšie sa objavujú malé pozemky, rozmerovo vhodné pre menší dom, v mestskej zástavbe a napriek tomu veľmi drahé.

Dom Dominik 46

Úmerne k veľkosti pozemku je územným plánom obmedzená aj zastavaná plocha a potrebná plocha zelene na pozemku. Tieto okrajové podmienky dávajú vyniknúť novým návrhom moderných domov, pri ktorých je potrebné pracovať veľmi efektívne s priestorom a zároveň tak naplniť požiadavky na bývanie náročnejšej klientely.

Dom Dominik 46

Tento návrh domu rieši presne zmienené zadanie, kde obe podlažia sú rozmerovo rovnaké, poschodie je plnohodnotné bez šikmín a striešky na terasu a vstup sú prichytené do fasády tak, aby sa nezapočítavali do zastavanej plochy pozemku.

Dom Dominik 46

Interiér domu je o dispozícii 5+KK, tri kúpeľne a priestranná obývacia izba spojená s kuchyňou. Všetky pobytové miestnosti sú bohato presklené širokými oknami, ktoré do veľkej miery určujú vzhľad domu z exteriéru. Práve veľké presklenie je veľmi príjemné pre bývanie.

Dom Dominik 46

S postupom technológií je teraz už bez výčitiek a technických problémov možné presklievať miestnosti podľa ľubovôle. Výsledkom je veľmi svetlý interiér, silné prepojenie so záhradou a celkovo pozitívnejšia atmosféra v interiéri. To všetko vďaka tepelnoizolačným trojsklám, bez zásadnejšieho rozdielu v účte za vykurovanie.

Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46 Dom Dominik 46

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.