marec
2021

Dom Kristína 55

Kristýna 55 je prízemný dom 4+KK typu bungalov s členitým pôdorysom, ktorý prispieva k dobrému osvetlenie interiéru zo všetkých strán. Dom je možné na pozemok umiestniť takmer ľubovoľne.

Dom Kristína 55

Dispozícia domu je prehľadná, jednoduchá a má dostatok úložných priestorov. Časť hmoty domu s obývacou izbou vnútri je čiastočne predsadená pred zvyšok domu a umožňuje tak mať v obývacej miestnosti okná do všetkých svetových strán. Tie sú šikovne rozmiestnené tak, aby privádzali do priestoru celý deň denné svetlo a zároveň poskytovali maximum súkromia.

Dom Kristína 55

Samozrejmosťou je možnosť výstupu do záhrady zo spálne a obývacej izby na terasu, ktorá je vďaka tvaru krytá aj pred pohľadmi okoloidúcich, alebo susedov. Kontakt s vonkajším prostredím je teda v tomto dome príkladný. Pred vstupom do domu je umiestnené kryté státie pre jeden osobný automobil.

Dom Kristína 55

Prístrešok zároveň ponúka ochranu pred nepriazňou počasia pri vstupe do domu. Po vstupe do domu je možné uložiť veci do šatníkovej skrine a potom pokračovať do chodby, z ktorej vedú dvere do všetkých zvyšných miestností domu. Dominantným prvkom obývacej izby s kuchynským kútom je centrálne umiestnený pult kuchyne, ktorý tvorí pomyselné ťažisko priestoru.

Dom Kristína 55

Dve detské izby sú identicky veľké a ponúkajú dostatok priestoru pre väčšie i menšie deti. Spálňa rodičov má veľkú vstavanú skriňu a samostatný vstup priamo na terasu. Kúpeľňa a samostatné WC pracujú s minimálnym priestorom, ale aj tak ponúknu dostatok priestoru a potrebnú praktickosť a funkčnosť.

Dom Kristína 55

Celý dom je koncipovaný s ohľadom na maximálnu funkčnosť na minimálnej ploche. Hlavnými výhodami tohto domu je jeho malá plocha a s tým spojená možnosť výstavby aj na menších pozemkoch. Vďaka možnosti prakticky ľubovoľnej orientácie je tento prízemný dom vhodný takmer na každú parcelu.

Dom Kristína 55 Dom Kristína 55 Dom Kristína 55 Dom Kristína 55 Dom Kristína 55 Dom Kristína 55

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.