marec
2021

Dom Lukáš 47

Lukáš 47 je veľmi moderný, minimalistický dom, ktorý perfektne zapadne do mestskej zástavby a veľmi komfortne ubytuje štvorčlennú rodinu. Hlavným atribútom domu je veľké presklenie, ktoré spojí záhradu s interiérom domu.

Dom Lukáš 47

Hlavná časť domu sa skladá z dvoch bielych kvádrov, ktoré dopĺňajú dve betónové striešky. Jedna zo striešok zabezpečí kryté státie vozidiel a vstup suchou nohou do domu, druhá strieška poskytne zatienenie terasy a veľkého presklenia v obývacej izbe. Tento jednoduchý vzhľad už dopĺňajú len tmavé rámy otváracích častí okien a z interiéru presvitajúce závesy, ktoré zjemňujú inak pomerne striktný vzhľad domu.

Dom Lukáš 47

Vnútorná dispozícia domu je veľmi prehľadná. Po vstupe sa cez široké zádverie dostávate rovno do veľkej obývacej izby s kuchyňou v tvare L. Celý vnútorný obvod je presklený s prepojením do terasy. Prepojenie medzi exteriérom a interiérom domu je tak maximálne možné a v letných mesiacoch prestanete vnímať či vychádzate von či späť dovnútra.

Dom Lukáš 47

Celý letný pobyt v dome sa tak značne spríjemní a poskytne prirodzené a nadštandardne veľké plochy na pobyt. Zvyšok dispozície je rozdelený na dve hlavné sekcie – v jednej časti domu je spálňa, šatňa a kúpeľňa čisto pre rodičov, v druhej časti domu sú dve detské izby a kúpeľňa so samostatným WC. Ako teraz už potrebná súčasť domu je tu aj samostatná izba navyše, vhodná napr. ako pracovňa pre Váš home-office.

Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.