apríl
2022

Dom Katka 36

Objekt sa rozkladá na obdĺžnikovom pôdoryse. Hmota budovy je v dvoch významných častiach výrazne zasunutá.

Dom Katka 36

Prvým takým miestom je predná stena fasády. Vďaka zasadeniu hlbšie do pôdorysu bolo vytvorené závetrie chrániace vstup do domu. Druhým miestom s ustupujúcou hmotou je terasa. Tá poskytuje príjemné prepojenie interiéru obývacej izby so záhradou.

Dom Katka 36

Fasáda je v týchto dôležitých častiach domu zvýraznená kamenným obkladom, ktorý je tiež použitý na ploche medzi oknami jednotlivých spální. Presklenie, smerujúce do súkromnej časti záhrady, je riešené bez parapiet. Naopak okná umiestnené nad vstupom do domu parapety majú.

Dom Katka 36

Zádverie domu je vybavené vstavanou skriňou. Spálňa a izba sú prístupné z chodby. Obe miestnosti poskytujú dostatok priestoru pre skrine a ďalšie potrebné vybavenie domu. V kúpeľni nájdeme dve umývadlá pre príjemnú rannú hygienu, sprchový kút a vaňu. WC je umiestnené v samostatnej miestnosti.

Dom Katka 36

Súčasťou obývacej izby je kuchynský kút. Nenájdeme tu ale špajzu. Tá je totiž nahradená modernejším a funkčnejším variantom skladovania potravín, a to vstavanou skriňou so zabudovanou chladničkou. Vedľa skrine je plne otvárateľné francúzske okno, ktoré tak umožňuje jednoduché premiestnenie nákupu do úložného priestoru bez nutnosti prechádzania cez celý dom.

Dom Katka 36

Veľmi príjemné je v kuchyni pozdĺžne okno so zabudovanou roletou, vďaka ktorému dopadá na kuchynskú linku denné svetlo. Priestor medzi obývacou izbou a kuchynským kútom vymedzuje jedálenský stôl. V samotnej obývacej izbe dominuje presklená posuvná stena, ktorá umožňuje výstup na krytú terasu a do záhrady.

Zastrešenie domu je riešené valbovou strechou. Terasa a drevená pergola sú vhodné pre umiestnenie popínavých rastlín.

Dom Katka 36

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.