apríl
2022

Dom Lucie 73

Tento dom je navrhnutý do rovinatého terénu a jeho pôdorys je kompaktne usporiadaný do jedného prízemného podlažia obdĺžnikového tvaru.

Dom Lucie 73

Vstup sa nachádza na južnej strane pozemku. Pred vstupnými dverami fasáda ustupuje a presah strechy tu umožňuje vytvoriť kryté závetrie.

Ide o klasický vzhľad bungalovu, jeho vnútorné priestory sú však viac ako veľkorysé. Navyše je tu pripojená ďalšia funkčná jednotka, ktorú môže majiteľ domu prenajímať, alebo využívať na súkromné podnikateľské účely.

Dom Lucie 73

Za vstupnými dverami sa nachádza dlhá hala so šatníkovými skriňami a sedením, za ktorým je vytvorený otvor s oknom, ktoré ponúka výhľad do obývacej izby a zlepšuje tak orientáciu v dome.

Dom Lucie 73

Na konci vstupnej chodby sa priestor rozvetvuje do dvoch strán – po ľavej strane je umiestnená obývacia izba s kuchynským kútom a veľkým presklením vedúcim na záhradu, pravá strana je určená pre súkromnú obytnú časť, kde sú umiestnené dve detské izby orientované taktiež do záhrady, samostatná kúpeľňa s toaletou, vaňou aj sprchovacím kútom a spálne.

Dom Lucie 73

Vedľa vstupu do domu je navrhnutý súkromný prenajímateľný priestor, ktorý dáva možnosť v pohodlí domova vykonávať podnikateľskú činnosť.

Fasáda domu je navrhnutá v bielej omietke, na niektorých miestach je ozvláštnená vloženými drevenými lamelami, ktoré domu dávajú príjemnejší prírodný vzhľad.

Dom Lucie 73

Valbová strecha je pokrytá hnedou pálenou krytinou a doplnená o drevenú kaskádu z masívu, má funkciu podoprenia v mieste presahu strechy a taktiež ju možno využiť ako krytie vstupného priestoru.

Dom Lucie 73 Dom Lucie 73 Dom Lucie 73 Dom Lucie 73 Dom Lucie 73 Dom Lucie 73

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.