Dom Blanka 53

Blanka 53 je poschodový dom 5 + KK klasického vzhľadu so šikmou strechou. Rodinný dom pôsobí nenápadne a nijako nevyčnieva zo štandardnej zástavby - obdĺžnikový pôdorys, sedlová škridľová strecha, prízemie a podkrovné druhé podlažie. Fasádu tvorí omietka. Dom sa tak hodí do akejkoľvek bežnej zástavby. Čím však dom zaujme na prvý pohľad je šikovne riešená dispozícia s dostatkom úložných priestorov a miestom pre odpočinok a prácu.

Dom Blanka 53 Dom Blanka 53 Dom Blanka 53

V priestrannom zádverí je okrem skrine k dispozícii aj veľká šatňa. Chodbou so schodiskom sa dostaneme do obytnej časti prízemia, teda obývacej izby s kuchynským kútom. Tá sa rozkladá po celej šírke domu a je z nej výhľad do troch svetových strán. Jej veľkosť je dostatočná na pobyt aj päťčlennej rodiny.

Dom Blanka 53

Z obývacej izby je možnosť vstupu do záhrady cez veľké francúzske okno, umiestnené v štíte domu. Tu je umiestnená terasa s veľkým stolom, ktorá zväčšuje obytný priestor na prízemí a prepája interiér so záhradou. V prízemí sa ďalej nachádza spálňa s vlastnou malou kúpeľňou.

Dom Blanka 53

V hornom podlaží sú situované tri izby podobnej veľkosti, samostatné WC, kúpeľňa a šatňa slúžiaca všetkým obyvateľom horného podlažia. Všetky izby sú tak veľké, aby sa v nich deti mohli bez problémov hrať a vyvádzať. Obytné miestnosti nie sú osvetlené len oknami v štítoch, ale aj strešnými oknami. Strešné okná sú aj v ostatných miestnostiach. Všetky pobytové miestnosti v oboch podlažiach sú dostatočne presvetlené a umožňujú príjemný pobyt svojim obyvateľom, pri akejkoľvek aktivite.

Dom Blanka 53

Zvlášť praktické je potom vyvýšené okno nad kuchynskou linkou, ktoré osvetľuje priestor na prácu a napomáha tak komfortnejšiemu vareniu. Dom je navrhnutý s oknami menšieho formátu, ktoré poskytujú dostatok súkromia. Nemrháme zbytočne prostriedky obyvateľov domu a zároveň ho dostatočne osvetľujú.

Dom Blanka 53

Výhoda domu Blanka 53 je v jeho jednoduchosti a nenápadnosti. Tým by mohol potešiť konzervatívnejších záujemcov so záujmom o tradičnú architektúru. To, že je ale rodinný dom zvonku nenápadný neznamená, že je taký aj zvnútra. Tam sa nachádza hlavná výhoda tohto domu - jeho dispozičné riešenie, ktoré je na malom priestore vymyslené šikovne a zároveň jednoducho. Všetky miestnosti sú dostatočne priestranné a blízko pri sebe. Túto vlastnosť ocení snáď každý obyvateľ domu.

Dom Blanka 53

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 5.12.2018 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-jesen-2018/dom-blanka-53/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.