november
2021

Dom Lukáš 47

Lukáš 47 je veľmi moderný, minimalistický dom, ktorý perfektne zapadne do mestskej zástavby a veľmi komfortne ubytuje štvorčlennú rodinu. Hlavným atribútom domu je veľké presklenie, ktoré dobre spojí záhradu s interiérom domu.

Dom Lukáš 47

Hlavná hmota domu sa skladá z dvoch bielych kvádrov, ktoré dopĺňajú dve betónové striešky. Jedna zo striešok zaistí kryté státie vozidiel a vstup suchou nohou do domu, druhá strieška poskytne zatienenie terasy a veľkého presklenia v obývacej izbe. Tento jednoduchý vzhľad dopĺňajú tmavé rámy otváravých častí okien a z interiéru presvitajúce závesy, ktoré zjemňujú inak pomerne striktný vzhľad domu.

Dom Lukáš 47

Vnútorná dispozícia domu je veľmi prehľadná. Po vstupe sa cez široké zádverie dostanete rovno do veľkej obývacej izby s kuchyňou, ktorá je v tvare L. Celý vnútorný obvod tohto tvaru L je presklený. Prepojenie medzi exteriérom a interiérom domu je tak maximálne možné a v letných mesiacoch prestanete vnímať, či vychádzate von alebo dnu. Celý letný pobyt v dome tak značne spríjemní a poskytne prirodzené a nadštandardne veľké plochy.

Dom Lukáš 47

Zvyšok dispozície je rozdelený na dve hlavné sekcie – v jednej časti domu je spálňa, šatňa a kúpeľňa čisto pre rodičov, v druhej časti domu sú dve detské izby a kúpeľňa so samostatným WC. A teraz už potrebná súčasť domu je aj samostatná izba navyše, vhodná napr. ako pracovňa pre Váš home-office.

Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47 Dom Lukáš 47

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.