Dom Blanka 54

Blanka 54 je moderný dvojpodlažný dom so šikmou škridľovou, alebo plechovou strechou bez presahov. S jeho šírkou, ktorá je v najširšom mieste necelých sedem metrov sa jedná o dom, ktorý sa priamo hodí na úzke parcely, ale nielen na ne.

Dom Blanka 54 Dom Blanka 54 Dom Blanka 54 Dom Blanka 54 Dom Blanka 54

Svojim sviežim moderným vzhľadom s výrazne vystupujúcim schodiskom, ktoré môže byť obložené drevom, alebo tehlovými pásmi, zapadne prakticky do ktorejkoľvek modernejšej mestskej, alebo prímestskej štvrti. Vo vnútri je dostatok priestoru, ktorý je rozdelený na spodné obytné poschodie so spálňou a horné súkromné s dvoma detskými izbami a vlastnou kúpeľňou. Prízemie zo strany ulice zachováva súkromie a do strany záhrady sa veľkoryso otvára. Veľké presklenené časti do obývacej izby a spálne evokujú dojem väčšieho priestoru a zároveň interiér nad mieru presvetľujú. Keďže týmito oknami sa vstupuje aj na záhradu je dom Blanka 54 príkladom dobrej komunikácie exteriéru s interiérom.

Dom Blanka 54 Dom Blanka 54

Z krytého závetria sa vstupuje dovnútra domu do zádveria, odkiaľ je prístup buď do technickej miestnosti, alebo do haly so schodiskom. Pod ním sa nachádza praktická komora na skladovanie vecí. Hala slúži ako stredobod domu a vedú z nej vstupy do obývacej izby s jedálenským kútom, alebo do spálne s vlastnou kúpeľňou. Horné poschodie je potom takmer symetricky rozdelené na dve rovnako veľké detské izby, ktoré sú priestranné a dobre osvetlené nielen pomocou strešných okien, ale aj francúzskymi oknami v štítoch domu. Medzi izbami je umiestnená vlastná kúpeľňa a samostatné WC. Toto rozdelenie určite ocenia rodičia dospievajúcich detí, pretože v prípade potreby poskytne všetkým členom domácnosti dostatok súkromia.

Dom Blanka 54 Dom Blanka 54 Dom Blanka 54

Hlavnou výhodou domu Blanka 54 je jeho veľmi moderný vzhľad a kvalitné dispozičné riešenie v kombinácii s malou zastavanou plochou, ktorá má necelých 66 m2. Vďaka tomu sa hodí na všetky dnešné malé pozemky predávané v mestách a na ich okrajoch.

Dom Blanka 54 Dom Blanka 54

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 8.7.2019 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-leto-2019/dom-blanka-54/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.