Dom Lucie 56

Lucie 56 je prízemný dom s dispozíciou 6 + KK, ktorá kombinuje prvky modernej architektúry s tradičnými prvkami rodinného bývania. Prednosťou tohto domu je jeho pôdorysný tvar, ktorý pripomína písmeno L.

Dom Lucie 56 Dom Lucie 56 Dom Lucie 56 Dom Lucie 56

To má hneď niekoľko výhod, ako napríklad to, že je možné vybudovať si vonkajšie sedenie v mieste, kde budete mať viac súkromia pred okolitým svetom, alebo kryté státie pre jeden osobný automobil hneď pri vstupe, takže aj za nepriaznivého počasia kľude vystúpite a prejdete do bezpečia vášho domova. Vonkajšie tvary domu sú jednoduché, doplnené o štýlové stĺpy a kamenné obklady. Strecha je škridľová valbová.

Dom Lucie 56 Dom Lucie 56

Dispozícia domu je jasne a jednoducho členená na obytnú časť a spálňu rodičov s vlastnou kúpeľňou. Druhé krídlo domu obsahuje až štyri detské izby, ktoré majú k dispozícii jednu vlastnú kúpeľňu. Toto členenie poskytuje dostatok súkromia ako rodičom, tak deťom a zároveň umožňuje stretnutia a spoločenský život v priestrannej obývacej izbe, ktorá je umiestnená v strede domu. Dom Lucie 56 možno navyše zaobstarať s rozdielnymi riešeniami fasády a jeho členenie umožňuje takmer ľubovoľnú orientáciu na pozemku a to vrátane príjazdu pod kryté státie.

Dom Lucie 56

Z krytého vonkajšieho závetria sa vstupuje do zádveria. Z toho možno vstúpiť priamo do šatne, z ktorej je ďalej prístupná technická miestnosť, alebo do malej spájajúcej chodbičky s WC, ktorá rozdeľuje dom na spoločenskú a súkromnú časť.

Dom Lucie 56

Po vstupe do priestrannej obývačky s kuchynským kútom, ktorý má zabudovanú stenu spotrebičov, zaujme dobré presvetlenie pomocou okien, ktoré umožňujú vstup na terasu čiastočne krytú presahom strechy. Ďalej sa dá pokračovať do spálne, kde môže byť umiestnený pracovný kút. K spálni samozrejme patrí vlastná kúpeľňa s vaňou, alebo sprchovacím kútom. V druhom súkromnom krídle domu sa nachádza presvetlená chodba, z ktorej sa dá vstúpiť do kúpeľne a štyroch detských izieb. Niektoré z nich môžu slúžiť aj ako pracovňa. Detské izby sú priestranné, s dostatkom úložných priestorov a dobrým presvetlením.

Dom Lucie 56

Jednoducho členený dom využíva šikovné presahy strechy na krytie svojich obyvateľov i ich automobilov. To je jedna z výhod tohto domu. Ďalej je to napríklad jeho priestrannosť a dostatok úložných priestorov, alebo možnosť vybudovania sedenia, ktoré poskytne dostatok súkromia pred okolitým svetom. Rodinný dom je navyše variabilný a bez stavebných úprav ponúka výber medzi dispozičným riešením 6 + KK so štyrmi detskými izbami, alebo s pracovňami, ktoré môžu izby nahradiť.

Dom Lucie 56

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 8.7.2019 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-leto-2019/dom-lucie-56/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.