júl
2020

Dom František 17

František 17 je dvojpodlažný dom s dvoma plnohodnotnými poschodiami, kde vrchné poschodie nijako neobmedzuje zvažujúca sa strecha. Vonkajší tvar domu je jednoduchý, tvorený dvoma kvádrami a balkónmi, ktoré z nich vystupujú.

Dom František 17

Strecha je šikmá, v hlavnej časti domu pokrytá škridľou. Na menšej časti, kde je umiestnená garáž, je strecha plochá s možnosťou porastu zeleňou. Vstup do domu je dômyselne krytý balkónom a z jednej strany tiež garážou, takže je chránený pred nepriaznivým počasím. Rovnako je krytá aj terasa pri obytnej miestnosti na druhej strane domu. Dispozícia 5+1+G je rozdelená podľa poschodia na spodné spoločenské a horné súkromné. Na prízemí je obývacia izba s kuchyňou, ktorá sa dá ľahko od priestoru oddeliť pomocou posuvných dverí, ďalej potom pracovňa, WC a úložné alebo technické priestory.

Dom František 17

Obývací priestor umožňuje ľahký prístup na terasu a ďalej na záhradu. Horné poschodie síce nemôže byť v priamom kontakte so záhradou, ale umožňuje vstup na balkóny zo všetkých obytných miestností. Tie sú na poschodí tri. Dve detské izby so zdieľanou kúpeľňou a spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom.

Dom František 17

Z krytého vonkajšieho závetria sa vstupuje do zádveria. Odtiaľ možno prejsť do šatne s technickou miestnosťou, cez ktorú sa vstupuje do garáže. Ďalej sa zo zádveria dostaneme do pracovne, na WC, alebo na chodbu so schodiskom a komorou pod ním.

Dom František 17

Z chodby je prístup do obývacej izby s kuchyňou, ktorá je od ostatného priestoru ľahko oddeliteľná. Na poschodí je malá hala, z ktorej možno prejsť do dvoch veľkých detských izieb a ich spoločnej kúpeľne. Nasleduje vchod do spálne, ktorá je samozrejme vybavená vlastnou kúpeľňou a šatníkom. Obe detské izby majú spoločný balkón prístupný priamo z izieb. Aj spálňa má svoj vlastný balkón.

Dom František 17

František 17 je vhodný pre veľkú rodinu, ktorá potrebuje veľa priestoru. Jeho dispozícia je veľkorysá, presvetlená a maximálne využíva každý meter štvorcový, ktorý je k dispozícii. Zároveň ale zbytočne neplytvá miestom a nezväčšuje tak samoúčelne objem domu. Výhodou je určite murovaná garáž priamo napojená na dom bez nutnosti chodiť von. Rovnako môžeme spomenúť možnosť jednoduchého oddelenia kuchyne od obývacieho priestoru pomocou dvojkrídlových posuvných dverí. Dom má aj množstvo ďalších výhod, ktoré určite objavíte pri jeho používaní.

Dom František 17 Dom František 17 Dom František 17 Dom František 17 Dom František 17 Dom František 17 Dom František 17

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.