júl
2020

Dom Lucie 61

Lucie 61 je prízemný dom s dispozíciou 5+KK+G moderného štýlu. Ten sa uplatňuje na fasáde aj vo vnútornej dispozícii. Prednosťou domu je jeho pôdorys v tvare písmena L. Toto riešenie prináša možnosť vybudovať obytnú terasu s možnosťou vstupov zo všetkých obytných miestností, ktorá bude zároveň krytá pred nepriaznivým počasia a pohľadmi susedov.

Dom Lucie 61

Vonkajšie tvary domu sú jednoduché, členené veľkými oknami a kamennými obkladmi. Strecha je škridlová valbová. Dispozícia domu je členená na obytnú časť, nachádzajúcu sa za vstupom do objektu a súkromnú časť s izbami, ktorá je smerovaná do záhrady. Umiestnenie obývacej izby k vstupu do domu priamo nabáda k spoločenskému kontaktu a spoločnému rodinnému žitiu.

Dom Lucie 61

Na vstupnú časť nadväzuje aj garáž, ktorá umožňuje prechod do zádveria domu suchou nohou za akéhokoľvek počasia. Súkromná časť domu potom ponúka možnosť usporiadania izieb slúžiacich ako spálňa a tri detské izby, alebo spálňa, dve izby a pracovňa. Všetky izby sú priestranné a dobre presvetlené. Dom Lucie 61 možno na pozemku ľubovoľne orientovať.

Dom Lucie 61

Z krytého vonkajšieho závetria sa vstupuje do zádveria. Odtiaľ možno ďalej prejsť do šatne, garáže, alebo priamo do priestrannej hlavnej obytnej miestnosti s kuchynským kútom. Na konci obývačky je situovaná chodba, z ktorej sú obsluhované ďalšie miestnosti domu.

Dom Lucie 61

Ide o dve detské izby, kúpeľňu, samostatné WC, technickú miestnosť, pracovňu a spálňu s vlastnou kúpeľňou, ktorá je vybavená aj vlastným šatníkom. V celom dome zaujme dobré presvetlenie pomocou francúzskych okien, ktoré umožňujú vstup na terasu, alebo rovno do záhrady.

Dom Lucie 61

Jednoducho členený dom využíva pôdorysného tvaru na zabezpečenie súkromia svojich obyvateľov, a pritom ich maximálne prepája so záhradou. To je jedna z výhod tohto domu. Ďalej môžeme spomenúť jeho priestrannosť a dostatok úložného priestoru, alebo možnosť vybudovať sedenie, ktoré poskytne dostatok súkromia pred okolitým svetom aj chladivý tieň pred páliacim letným slnkom.

Dom Lucie 61

Rodinný dom je navyše variabilný a bez stavebných úprav ponúka výber medzi dispozičným riešením 5+KK+G s troma detskými izbami a 5+KK+G, ktorý obsahuje dve detské izby a priestrannú pracovňu.

Dom Lucie 61 Dom Lucie 61 Dom Lucie 61 Dom Lucie 61 Dom Lucie 61

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.