jún
2022

Dom Kristína 57

Kristína 57 je prízemný dom, ktorý umožňuje kvalitné a pritom lacné a dostupné bývanie všetkým, ktorí potrebujú vnútornú dispozíciu 5+KK. Dom je obdĺžnikového tvaru menšej šírky, ktorá umožňuje stavbu aj na úzkych pozemkoch.

Dom Kristína 57

Vnútorné riešenie domu je jednoduché a čisté. Okrem samozrejmostí, ako je priestranná obývacia izba, prehľadne usporiadaný a naozaj veľký kuchynský kút, tri detské izby, alebo spálňa dom obsahuje aj priestrannú kúpeľňu, dve WC, technický kút pri vstupe a možnosť premeny konca chodby na menší pracovný kút.

Dom Kristína 57

Dispozícia domu je usporiadaná tak, aby umožňovala hlavný vstup do domu zo strany orientovanej na juh – je teda možné tento dom postaviť aj na parcelách, ktoré majú orientáciu a hlavnú prístupovú cestu práve od juhu.

Dom Kristína 57

Vstup je tvorený zádverím s technickým kútom a ďalej vstupom do priečnej chodby, ktorá prechádza celým domom a vďaka veľkému preskleniu na svojom konci nepôsobí nijako stiesnene, naopak opticky pokračuje ďalej do záhrady. Z nej je potom možné vstúpiť do dvoch priestranných detských izieb s južnou orientáciou, jednej menšej izby, ktorá môže slúžiť aj ako detská, alebo ako pracovňa, ďalej potom do spálne, kúpeľne, samostatného WC a samozrejme hlavného obývacieho priestoru s jedálenským kútom.

Ten je v prípade záujmu priestorovo pripravený na doplnenie o krbové kachle vedľa televíznej steny a umožňuje vynikajúci prístup na záhradu pomocou dvoch veľkých francúzskych okien. Tento prízemný dom spĺňa nároky mladých početných rodín na lacné bývanie s potrebou viacerých izieb.

Dom Kristína 57

Na relatívne malej ploche dokáže ponúknuť prakticky všetko, čo je k životu potrebné, a navyše poteší šikovnými riešeniami jednotlivých častí domu. Kuchynský kút je naozaj priestranný a medzi obývací kút s pohovkou a kuchynský kút je možné umiestniť naozaj veľký jedálenský stôl. Dom skrátka ocenia všetci, čo majú alebo plánujú veľkú rodinu.

Dom Kristína 57 Dom Kristína 57 Dom Kristína 57 Dom Kristína 57 Dom Kristína 57 Dom Kristína 57 Dom Kristína 57

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.