jún
2023

Dom Kristína 40C

Dom Kristína 40C je prízemný dom, ktorý umožňuje lacné a pritom komfortné bývanie všetkým, ktorí potrebujú vnútornú dispozíciu 5+KK. Dom vychádza z obľúbeného modelu Kristína 40B a dopĺňa ho o prvky luxusného bývania.

Dom Kristína 40C

K stavbe je navyše pripojená samostatná časť, kde je možné mať vlastnú kanceláriu, alebo obchodný priestor. Prestrešenú časť medzi domom a obchodným priestorom tvorí kryté státie pre dva osobné automobily. Stavba je v tvare písmena L, kde jedna z častí je obytná a druhá slúži práve pre vyššie spomínaný priestor.

Dom Kristína 40C

Dom je možné zaobstarať v dvoch osobitých variantách, ktoré na rovnakom pôdoryse a dispozičnom riešení dávajú na výber medzi klasickejším variantom typu bungalov, ktorý je krytý šikmou valbovou strechou zo škridiel, alebo modernejším variantom, ktorý je obložený kamennými páskami a zastrešený plechovou sedlovou strechou bez presahov.

Dom Kristína 40C

Vnútorné riešenie domu je jednoduché a čisté. Okrem priestrannej obývacej izby, prehľadne usporiadaného kuchynského kútu, troma detskými izbami alebo spálňou s vlastnou kúpeľňou, dom obsahuje aj spoločnú kúpeľňu s priestrannou vaňou, dvoma WC a technickú miestnosť s možnosťou zmeny chodby na konci na menší pracovný kút.

Dom Kristína 40C

Vstup je tvorený zádverím s možnosťou vstupu do technickej miestnosti a ďalej do chodby, ktorá prechádza celým domom a vďaka veľkému preskleniu na svojom konci nepôsobí nijako stiesnene, naopak opticky pokračuje ďalej do záhrady.

Z nej je potom možné vstúpiť do troch rovnako veľkých priestranných detských izieb (prípadne napríklad dvoch izieb a pracovne), spálne s vlastnou kúpeľňou, kúpeľne, samostatného WC a samozrejme hlavného obývacieho priestoru s kuchynským a jedálenským kútom. Ten je v prípade záujmu priestorovo pripravený na doplnenie o krbové kachle vedľa televíznej steny.

Dom Kristína 40C

Samostatný vstup do prevádzky potom vedie priamo do hlavného priestoru, ku ktorému je pripojená kuchynka a samostatné WC a ďalej malý archív, alebo sklad.

Dom Kristína 40C

Dom spĺňa nároky mladých početných rodín na lacné bývanie s potrebou viacerých izieb a dostatočného priestoru v nich. Na relatívne malej ploche dokáže ponúknuť prakticky všetko čo je k životu a podnikaniu potrebné, a navyše poteší šikovnými riešeniami jednotlivých častí domu. Jednou z výhod je napríklad to, že dom umožňuje osobité stvárnenie vďaka dvom charakterovo úplne odlišným variantom prevedenia exteriéru a tým zapadne takmer do ľubovoľného prostredia, ako dedinského, tak aj mestského, alebo prímestského.

Dom Kristína 40C

Ďalšou výhodou je kryté státie pre automobil v blízkosti oboch vstupov, ako do domu, tak do prevádzky a za výhodu sa dá samozrejme považovať aj samotný priestor prevádzky, ktorý je v prípade potreby možné prestavať aj na garsónku.

Dom Kristína 40C Dom Kristína 40C Dom Kristína 40C Dom Kristína 40C Dom Kristína 40C Dom Kristína 40C

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.