Dom Blanka 51

Blanka 51 je moderný dvojposchodový dom s vnútornou dispozíciou 4+1. Tú možno v prípade potreby rozšíriť pomocou zámeny šatne na poschodí za menšiu izbu, alebo pracovňu na 5+1.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

Hmota domu je netradične usporiadaná do písmena T s jednopodlažným prístavkom pre kuchyňu na jednej strane a prístreškom pre auto na strane druhej. Strecha je kombináciou šikmej plechovej, plochej plechovej a zelenej povrchovej úpravy. Pripojený prístrešok na automobil slúži aj ako krytý vstup do domu a vytvára závetrie.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

Spodné poschodie je navrhnuté s dôrazom na maximálny kontakt so záhradou. Horné, z časti podkrovné poschodie, ponúka dobrý výhľad a zároveň presvetlenie pomocou okien, ktoré plynulo prechádzajú zo steny do strechy. Dom Blanka 51 si možné riešiť s dvoma rozdielnymi riešeniami fasády, kde prvá je tradičná, moderne poňatá tvorená z tehál s reliéfmi a druhá, viac kontrastná, zložená z drevených obkladov a omietky. Z krytého vonkajšieho závetria sa vstupuje do zádveria.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

Z toho možno vstúpiť priamo do šatne, alebo do technickej miestnosti, WC a haly so schodiskom. Tá slúži ako komunikačný stred domu a oddeľuje obývaciu izbu s kuchyňou od súkromnej časti, kde je spálňa s vlastnou kúpeľňou. Obytná časť je dostatočne priestranná, s vlastnými vstupmi priamo na záhradu, so zabudovaným krbom a s možnosťou praktického oddelenia kuchyne pomocou veľkých zašupovacích dverí. V tej je umiestnený aj jedálenský stôl.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

Priestor kuchyne je presvetlený pomocou veľkých okien a nad linkou je umiestnené okno, ktoré presvetluje priamo pracovný priestor pre varenie. V súkromnej časti hlavnej spálne je potom kút s pracovným stolom a dostatok úložných priestorov. Súkromná kúpeľňa vyzerá vďaka veľkému oknu do záhrady luxusne, ale zároveň svojim usporiadaním poskytuje dostatok súkromia. Na hornom poschodí sa nachádzajú dve detské izby, samostatné WC, kúpeľňa a šatňa.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

Tú možno po zmene vďaka dostatočnej veľkosti a presvetleniu využívať aj ako izbu, alebo pracovňu. Detské izby sú veľké a ozvláštňujú ich použité okná, ktoré prechádzajú zo steny až do strechy a poskytujú tak výborný výhľad von. Komunikačné priestory na poschodí sú dobre osvetlené vďaka prisvetleniu svetlovodom. Rozmanito členený dom sa otvára do všetkých strán záhrady a ponúka tak veľa kontastu exteriéru s interiérom, čo ocenia hlavne milovníci záhrady.

Dom Blanka 51

To je jedna z výhod tohto domu. Ďalej je to napríklad jeho priestrannosť a dostatok úložných priestorov, alebo zabudovaný prístrešok pre auto priamo do domu. Rodinný dom je navyše variabilný a bez stavebných úprav ponúka výber medzi dispozičným riešením 4 + 1, alebo 5 + 1. Budúci obyvatelia si navyše môžu vybrať z dvoch osobitých variantov fasády. Obe pôsobia elegantne a napriek tomu sú úplne rozdielne.

Dom Blanka 51 Dom Blanka 51

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 9. 12. 2019 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nove-domy-zima-2019/dom-blanka-51/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.