december
2021

Dom Dominik 45

Dominik 45 je dom určený do strmšieho svahu, ktorý umožňuje lacné bývanie všetkým, ktorí potrebujú vnútornú dispozíciu 6+KK+G. Dom je obdĺžnikového tvaru menšej šírky, ktorá umožňuje stavbu aj na úzkych pozemkoch.

Dom Dominik 45

Súčasťou domu je aj priestor, ktorý umožňuje vybudovanie vlastnej malej komerčnej jednotky s plným zázemím. Napríklad kaderníctvo, servis, obchodík atď. V prípade záujmu sa môže tento priestor využiť aj ako klubovňa na stretávanie sa s priateľmi.

Dom Dominik 45

Vnútorné riešenie vrchného poschodia domu je jednoduché, ale inteligentne navrhnuté. Okrem samozrejmostí ako je priestranná obývacia izba, prehľadne usporiadaný kuchynský kút a tri detské izby, alebo spálne, dom obsahuje aj priestrannú kúpeľňu, dve WC, technickú miestnosť. Koniec chodby je možné upraviť na menší pracovný kút.

Dom Dominik 45

Spodné podlažie obsahuje už vyššie spomínaný komerčný priestor so zázemím a veľmi priestrannú garáž, ktorá môže slúžiť aj ako dielňa.

Dom Dominik 45

Z úrovne ulice sa po vonkajšom schodisku dostaneme na vstupnú terasu. Vstup samotný je tvorený zádverím s prechodom do technickej miestnosti a ďalej do chodby. Tá prechádza celým domom a vďaka veľkému preskleniu na svojom konci nepôsobí nijako stiesnene, naopak opticky pokračuje ďalej do záhrady.

Dom Dominik 45

Z nej je potom možné vstúpiť do troch rovnako veľkých izieb (poprípade dvoch izieb a pracovne), spálne, kúpeľne, samostatného WC a samozrejme hlavného obývacieho priestoru s jedálenským kútom. Ten je v prípade záujmu priestorovo pripravený na doplnenie o krbové kachle vedľa televíznej steny.

Dom Dominik 45

Z obývacej izby je možný vstup priamo na terasu a záhradu. Hlavný vstup do spodného poschodia vedie do samostatnej komerčnej jednotky. Z tej je prístup do chodby, v ktorej sa nachádza samostatné WC, kúpeľňa, sklad alebo kuchynka a prístup do garáže.

Dom Dominik 45

Dom spĺňa nároky mladých početných rodín na lacné bývanie s potrebou viacerých izieb v miestach s nie úplne priaznivým sklonom terénu pozemku. Na relatívne malej ploche dokáže ponúknuť prakticky všetko, čo je k životu potrebné, a navyše poteší šikovnými riešeniami jednotlivých častí domu.

Dom Dominik 45

Veľkou výhodou je múdro vymyslené spodné podlažie s veľkými variabilnými priestormi a možnosťou vybudovania vlastnej prevádzky.

Dom Dominik 45 Dom Dominik 45 Dom Dominik 45 Dom Dominik 45

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.