december
2021

Dom Lukáš 44

Lukáš 44 je prízemný dom 4+KK+G pre rodinu s dvoma deťmi, ktorá rada žije ako vo vnútorných priestoroch domu, tak aj v jeho exteriéri.

Dom Lukáš 44

Jedná o moderný dom s plochou strechou, posadenou rastlinami a trávami, ktorý sa hodí do každej modernej mestskej alebo prímestskej satelitnej zástavby. Na fasáde sú použité moderné materiály a farby, ktoré dávajú domu sviežu a mladistvú tvár.

Dom Lukáš 44

Z priestranného zádveria sa dá vstúpiť do garáže, na toaletu, alebo do obývacej izby s kuchynským kútom, ktorá je situovaná cez celú šírku domu a má okná prelomené do troch svetových strán. To zabezpečuje dobré prepojenie so záhradou a zároveň výborné preslnenie prakticky počas celého dňa.

Dom Lukáš 44

Pred obývaciu izbu je situovaná prekrytá terasa s posedením. Tá vás ochráni pred horúcimi letnými lúčmi, ale zároveň nebráni tomu, aby zimné slnko nízko nad obzorom prehrialo vnútro svojimi teplými lúčmi. Medzi kuchyňou a izbou sa nachádza krb, v ktorom si môžete zapáliť oheň a tým dokresliť pohodovú atmosféru vo vnútri domu nielen počas zimných mesiacov.

Ak prejdeme ďalej cez obytnú časť, dostaneme sa do súkromných priestorov, kde sa nachádza spálňa s prístupom na ďalšiu malú terasu, dve izby (alebo izba a pracovňa) a útulná, dobre presvetlená kúpeľňa aj s toaletou.

Dom Lukáš 44

Celý priestor domu je usporiadaný logicky a nemusí sa tak nikam ďaleko chodiť. Napríklad technická miestnosť vedľa kuchynskej linky môže slúžiť zároveň ako špajza pre niektoré potraviny. Alebo garáž môže vďaka dobrému presvetleniu fungovať aj ako dielňa pre domácich majstrov.

Obývacia izba má terasy orientované hneď na dve svetové strany. Môžete si teda kedykoľvek vybrať, či budete sedieť v tieni alebo na slniečku.

Dom Lukáš 44

Toto šikovné usporiadanie celého domu má navyše tú výhodu, že prichádzajúca návšteva nevstupuje vôbec do súkromnej časti a nenarušuje váš osobný život. Môžete tak v kľude pracovať alebo odpočívať, kým v obývacej miestnosti prebiehajú živé stretnutia.

Dom Lukáš 44

Kompaktný dom sa otvára do všetkých strán záhrady a ponúka tak maximálne prepojenie medzi vonkajším a vnútorným svetom. To je tiež jedna z hlavných výhod tohto domu. Ďalšou je bezpochyby svieži a moderný vzhľad, ktorý je možné vhodne doplniť o rastliny rastúce na vegetačnej zelenej streche. Tie určite dokreslia vzhľad domu a dopomôžu mu k vynikajúcemu začleneniu do záhrady.

Dom Lukáš 44 Dom Lukáš 44 Dom Lukáš 44 Dom Lukáš 44 Dom Lukáš 44

viac informácií
o tomto dome

späť
logo

Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.