Dom bez vlastných úspor

Podmienky hypoték sa so zásahom NBS za posledný rok zhoršili. Banky požadujú od svojich klientov 20% vlastnej hotovosti. A mnoho našich klientov sa nás potom pýta: "Je môžné stále postaviť dom bez použitia vlastných úspor?"

Stále ešte áno.

Áno, stále je možné postaviť dom celkom bez vlastných prostriedkov. Cesta je zložitejšia, ale stále je však možná. Program Nulová hotovosť funguje a jeho potreba pre klientov dramaticky vzrástla.

Snahy NBS o zníženie dostupnosti vlastného bývania mladým rodinám považujeme v ES za nesmierne zlé. Dvadsať rokov pracujeme, aby sme bývanie robili dostupnejšie. Naša filozofia je teda práve opačná.
V spolupráci s najlepšími bankami sme pripravili mimoriadne podmienky pre klientov ES. Tieto podmienky nám neustále umožňujú riešiť 100% financovania ceny pozemku a domu.

Teda aj pre rok 2018 zostáva otvorená možnosť postaviť vlastný dom bez nasporených prostriedkov.

Splátka namiesto nájmu

Ak platíte nájomné, neprinesú Vám zaplatené peniaze v budúcnosti žiadny úžitok. Ak namiesto nájmu splácate svoju hypotéku, potom pre seba vytvárate značný majetok a hodnotu do budúcnosti.

Tu sú príklady niektorých vybraných domov s pozemkami a ich splátky:

Dom Katka 34 Katka 34 s pozemkom za 30 000 Eur, splátka 492 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/katka-34

Dom Katka 46 Katka 46 s pozemkom za 40.000 Eur, splátka 658 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/katka-46

Dom Dominik 33 Dominik 33 s pozemkom za 50.000 Eur, splátka 883 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/dominik-33

Dom Galileo 12 Galileo 12 s pozemkom za 50.000, Eur, splátka 872 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/galileo-12

Dom Kristína 12B Kristína 12B s pozemkom za 25.000 Eur, splátka 440 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/kristina-12b

Dom Lukáš 31 Lukáš 31 s pozemkom za 40.000 Eur, splátka 713 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/lukas-31

Dom Lukáš 33 Lukáš 33 s pozemkom za 35.000 Eur, splátka 599 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/lukas-33

Dom Kristína 34 Kristína 34 s pozemkom 30.000 Eur, splátka 591 Eur mesačne https://www.ekonomicke-stavby.sk/domy/kristina-34

Pre výpočet sme použili model s dobou splatnosti úveru 30 rokov a s priemernou úrokovou sadzbou 2% p.a.

Relácia "Do Hloubky" - Nulová hotovosť

V tejto relácii sa skvelá kolegyňa Martina Zahradníková pýta na fungovanie programu riaditeľa ES Davida Mencla.

Je možné odložiť platbu za dom až po presťahovaní?

Klienti, ktorí sú zaťažení vysokým nájomným sa potrebujú vyhnúť súbehu súčasného nájomného a splácaniu nového domu.Práve pre takto zaťažených klientov dokáže program Pohodová stavba na žiadosť klienta odložiť platbu za dom až po presťahovaní do nového domu.
Pri aplikovaní tohto rozšírenia potom klient nepotrebuje vôbec žiadne peniaze do dokončenia stavby domu. Po dokončení stavby potom začne dom splácať v mesačnej splátke. Týmto princípom možno odložiť i drobné platby za pripojenie sietí na pozemok a všetky ostané drobné náklady.
... program Pohodová stavba

Brána sa zatvorí, kto môžete prekĺznite

Kto chcete stavať dom v programe Nulová hotovosť a kto dnes stavať môžete, stavbu neodkladajte. Budúcnosť bude menej priaznivá. Brána k vlastnému bývaniu bez úspor sa v budúcnosti pravdepodobne zatvorí.
V roku 2018 program Nulová hotovosť funguje. Schopnosť mesačne svoj dom splácať stále postačuje k zabezpečeniu si vlastného domu. Úspory ani pozemok nepotrebujete.
Snaha NBS je však zrejmá a nepriaznivá. Národná banka Slovenska sa postarala o schválenie zákona, ktorý zamedzí veľkému percentu mladých rodín čerpať hypotekárny úver na vlastné bývanie.

Národná banka Slovenska škodí mladým rodinám a aj štátu

Národná banka Slovenska usilovne pracuje na obmedzení hypoték pre mladé rodiny. Cieľom NBS je situácia, kde si ľudia, ktorí nenasporia 20% hodnoty nehnuteľnosti svoj dom nepostavia a zostanú tak odkázaní na nájomné bývanie. V kombinácii s vysokým nájomným, ktoré neumožní šetriť, pôjde tak o trvalé uväznenie v nájomnom bývaní.

Kto má možnost splácať svoju nehnuteľnosť, spláca svoj značný majetok. Kto zostane uväznený v podnájme, kto splácať majetok nemôže, prežije často celý svoj život ako nemajetný.
Rozhodnutie NBS tak považujeme v ES za mimoriadne zlé a nepriateľské voči mladým rodinám.

Prečo, to sa dočítate v dvoch Blogoch nášho riaditeľa. Vzhľadom k autentickej podobe problematiky je tento blog maximálne aktuálny aj pre našich slovenských klientov.
http://davidmencl.cz/dopis-rozzlobeneho-muze-ceske-narodni-bance
http://davidmencl.cz/porad-se-zlobim

Aktualizované: 9.7.2018 späť

https://web.1svet.sk/bulletiny/nulova-hotovost-v-roku-2018/dom-bez-vlastnych-uspor/
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.